JHT Kalajoki Ry:llä uusi valmennuspäällikkö!
Julkaistu: 21.05.2019 00.00

JHT Kalajoki Ry:llä uusi valmennuspäällikkö!

Kesälomalle on mukava siirtyä hyvien uutisten myötä. Seuramme uutena valmennuspäällikkönä on aloittanut Ville Tirri.

Ville on aikaisemmin toiminut seurassamme valmentajana ja pelannut Kalajoen edustusjoukkueessa. Ville tulee olemaan osa jokaisen joukkueen toimintaa ja kaikkien seuramme valmentajien tukena valmennuksessa.

-Seurassamme on tehty viime vuosina hyvää työtä ja haluan olla mukana kehittämässä junioritoimintaa entisestään. Etenkin minua kiinnostaa harjoittelun laadun kehittäminen jäällä, sekä sen ulkopuolella. Haluan omalla panoksellani tuoda uusia näkemyksiä ja positiivista ilmapiiriä koko seuran toimintaan

Villen tavoittaa jo nyt puhelimitse 044 761 6937 tai sähköpostilla valmennuspaallikko@jht.fi
Seuran uusimmat